YARIŞLAR

1. Ayak


Trofemizin ilk yarışının hikayesi Sevgili Seden Erdi'den gelsin.

 

Teşekkürler Seden

 

Ne güzeldir elmalı kurabiyenin kokusu.. Fırından ilk çıktığında cezbeder seni.. sıcak sıcak ısırırsın bir tanesinin ucundan, ağzın yanar.. yine de yemeğe devam edersin.. tarçın Başka bir tat bırakır damağında, ceviz bir başka.. Hele ılıdığında üzerine serpince pudra şekerini , gözünü de doyurur bu kez.. Hayat da elmalı kurabiye gibi aslında.. içinde farklı lezzetler barındırır.. yaşarken an'ı siz nasıl hissediyorsanız o tadı bırakır ruhunuzda..

Mavi de aynen elmalı kurabiye gibi benim için.. Çeşme'de #buradamutluyumdedirten enteresan bir hava var ve o hava söz konusu yelken olduğunda; burada adrenalin var'a dönüşüveriyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi günü "hava çok yarış yok"tu.. Ama Pazar günü istediğini verdi yelkencilere Poseidon.. Çünkü havanın da görevi vardı bu kez.. Turgut ağabeyimize, O'nu hep hatırlayacak olsak da son görevimizi yerine getirmemiz için bizden yana oldu.. Baş üstünde bizlerle eşini selamlayan sevgili Arzu Ayker'e de sabır diliyorum.. Biliyorum, çok zor.. Çünkü biliyorum..

Çeşme'de biraz buruk, biraz heyecanlı, biraz hareketli vira bismillah dedik bu trofeyle.. Adı sonbahar ama bizim için hep yelkenbahar.. Egolarını pontona bile getirmeyen, denizde rakip karada her daim dost yüzlerle olmak benim için öyle büyük keyif ki.. Sayfalarca yazarım, yine de anlatamam..

Eayk-İzmir Eayk yönetiminden, IC Çeşme Marina yönetimine.. kalbi gözlerinde gülümseyen canım Didem'e.. yarışı baştan sona sabırla yöneten komiteye.. Akasya teknesini basın teknesi yapıveren sevgili Tolga kaptanıma.. Marina Yat Kulüp ve IC Çeşme Marina Konukevi çalışanlarına.. Yarışın an'larının anı'lara dönüşmesine vesile Meltem e teknesinin sahibi sevgili Fahri'ye ve ekibine.. yarışa katılan, katılamayan ama gönlü bizlerle olan tüm yelkenci dostlarıma bissürü bissürü teşekkür ederim..

2. ayakta görüşmek üzere..

Mavide kalın, yelkenle kalın..

Paylaş
EGE AÇIKDENİZ YAT KULÜBÜ | IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri A.Ş. 1016 Sok. No: 2/24, 35930 ÇEŞME/İzmir | +90 533 234 63 24