HABERLER

Arkas Aegean Link Regatta 2018

51 teknenin kayıt verdiği Arkas Aegean Link Yarışı iki komşu ülke sularında büyük bir katılımla tamamlandı.

Yarış fotoğraflarını Seden Erdi'nin aşağıdaki albümünden inceleyebilirsiniz.

Arkas Aegean Link regatta albümü

Yarış sonrası Sevgili Seden Erdi'nin yazısı ise şöyle

ARKAS AEGEAN LINK REGATTA 2018

İKİ YAKAMIZI BIR ARAYA GETİREN YARIŞ..  

29 Agustos'ta başladığımız ve 3 Eylül sabahına kadar devam ettiğimiz yemeli içmeli, gezmeli tozmalı, rüzgara doymalı, mavide nefes almalı, bol tuzlu, hafif ıslanmalı, fodeparlı, uçmalı kaçmalı, dans etmeli coşmalı, sürprizlerle dolu şahane bir regattayı daha bitirdik.. Evet, yorulduk.. evet hala yorgunuz.. ve evet yine olsa yine gideriz..

Hep diyorum, hepimizin daha çok maviye ihtiyacı var.. Mavide hayat var.. Dostluk var çünkü..

Açılışından kapanışına kadar her şeyin düşünüldüğünde, herkesin keyfinin yerinde olması için uğraşıldığı bir organizasyondu.. Emeği geçenler çok.. 

EAYK Çeşme Marina başta olmak üzere, EAYK Komodoru Sn. Akif Sezer, Sn. Çetin Kent ve tüm EAYK yönetimine;

IC Çeşme Marina Genel Müdürü Sn. Can Akaltan, marinanın mihenk taşı Sn. Didem Denizeri ve birlikte emeğe katkı veren ön bürodan tutun da palamarlarına kadar tüm çalışma arkadaşlarına;

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Bernard Arkas, Sn. Berna Sipahi, Sn. Mert Oruz, Sn. Bahadır Osman, Sn. Ceylan Olcaş, Sn. Ilkay Sayılan, Sn. Tuğçe Işıkdoğdu ve daha sayamadığım tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etmek gerekiyor elbette..

Bu yarışın olmazsa olmazları var bir de.. Bizler finish hattını kesip karada ayaklarımızı uzatırken onlar son tekne için denizin üzerinde sallanmaya devam ediyorlar çünkü.. Saniyenin değil, salisenin bile hesabını yaparken ya ellerinde dürbünle ya da o dalgada bir botun üzerinde şamandıra şamandıra geziyorlar. Var olsunlar.. Değerli komitemizin birbirinden değerli isimleri onlar.. Sn. Hakan Kütük, Sn. Eşref Uzun, Sn. Naki Başıbüyük, Sn. Zeki Leblebici ve şamandırılarda bekleyen tüm hakemlerimize yürekten teşekkürler..

Yarışlar boyunca parkurda görev yapan komite teknesi Orion'a ve Sn. Ethem Yıkıcı'ya;

Basın teknesi Bige-T teknesi kaptanı Sn. Çetin Toptak'a, bizleri susuz kahvesiz bırakmayan, elleriyle besleyen dünya tatlısı kızımız Makbule Temizkul'a teşekkürler..

Tabi bir de sizlere vizörden bakan gözler var.. Sn. Serdar Bapoğlu, Sn. Levent Çelmen, Sn. Kadir Pirhasoğlu, Sn. Çiğdem Yurtsever, Sn. Şule Kaya, Sn. Gökmen Küçüktaşdemir, Sn. Evren Atalay, Sn. Emre Tazegül ve Sn. İsmail Dostoğlu'na, onlarla birlikte bittabi ki kendime çok teşekkür ederim.. 

Ve siz gönlü maviye düşmüş yelkenci dostlarım, kardeşlerim, abilerim, ablalarım en büyük teşekkür size.. Sizler gelmeseniz, bizler çekmesek, hakemler yönetmese, kulüpler organize etmese, sponsorlar olmasa bu hayat gerçekten çekilmez.. 

Bitti mi? Bitmedi.. Benim de teşekkür edeceğim özel bir isim var.. Bu yarış öncesi sadece fikir alış verişi yapmak için aradığım, gönlümde yatan lensi aramam, bulmam ve almam için hasta haliyle uğraşan, lensimi bulup, bakıp, alıp 29 Ağustos sabahı hava alanına yetiştirip bana ulaştıran canım ciğerim Osman Uğur 'a ne kadar teşekkür etsem az.. Osmaaaaaannnn bak bakiiim olmuş muuuuu :) 

Mavide kalın, maviyle kalın..

Iyi insanlara denk gelin ahali.. 

Paylaş
EAYK- Çeşme Marina Musalla Mahallesi 35930, 1016 Sk. No:24 No: 2, 35930 Çeşme/İzmir | EAYK- Çeşme Marina Musalla Mahallesi 35930, 1016 Sk. No:24 No: 2, 35930 Çeşme/İzmir | +90 533 234 63 24