HAKKIMIZDA

Komodor Yazısı


Değerli deniz dostları ,

2000 yılından beri faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Ege’nin güzide kulüplerinden EAYK ‘ın, yeni dönemde yönetiminde görev almaktan gururlu, bir o kadar da heyecanlıyız. Daha önceki dönemlerdeki çalışmalarından ve emeklerinden dolayı eski komodor ve yönetim kurulu üyelerimize tek tek teşekkürü bir borç biliriz. EAYK bayrağını bir nebze daha yükseklerde dalgalandırarak bizden sonraki arkadaşlarımıza teslim etmek amacıyla hızla çalışmalara başlamak niyetindeyiz.

Öncelikle kulüp ofisinin fiziki şartlarını düzeltip, hepimizin rahatça toplanabileceği bir yere geçmek ilk dileğimiz. Yarışlara ve trofelere kaldığı yerden tüm hızıyla devam edeceğiz. Etkinliklerimizin basında ve yelken dergilerinde daha çok çıkması hedefimiz. Sektörün güçlü firmalarıyla birlikte çalışıp, diğer kulüplerle beraber çalışmaya devam edecek, yeni kulüplerle de ortak etkinlikler düzenleyeceğiz. Her ay konuklarımızla üyelerimizin buluşmasını sağlayacak sohbet toplantılarımız olacak. Marinalardaki tekne sahipleriyle tek tek tanışıp, yarış dışı etkinliklerde de beraber olacağız. Üniversiteler ve yelken okullarıyla komiteler oluşturup onların eğitim ve yarış etkinliklerine destek olacağız. Kulüpçülük anlayışımızla bizler yarışırken, eşlerimizi ve gençleri ortak aktivitelerde buluşturmak niyetindeyiz. Buradan hareketle kulüp bünyesinde çocuk ve gençler için bir centreboard seksiyonu en kısa zamanda oluşturulacaktır. Gezi programlarımız farklı rotalarda sürecek. Kulüp olarak uzak bölgelerden tekneler kiralayarak filotillalar düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu arada benden önceki komodorumuz Sayın Mehmet Yaşar Akçay’ın markalaştırdığı Medports , onun önderliğinde devam edecek.

Bütün üyelerimizin kulübümüze desteğinin artarak sürmesi dileklerimle yönetimdeki tüm arkadaşlarım adına saygılar sunarım.

Sağlıkla denizlerde kalın.

Akif SEZER  

EGE AÇIKDENİZ YAT KULÜBÜ | IC Çeşme Marina Yatırım Turizm ve İşletmeleri A.Ş. 1016 Sok. No: 2/24, 35930 ÇEŞME/İzmir | +90 533 234 63 24